"Nemoc, Šílenství, Smrt, to jsou andělé, kteří bděli nad mojí kolébkou a provázeli mě po celý život"

A tohle mi nikdo nevyvrátí..

8. září 2008 v 13:35 | Charlizee |  My Emotion
Že i když vám spousta lidí říká: "Chci slyšet pravdu.", tak tu pravdu slyšet nechtějí. Protože když jim pak tu pravdu někdo řekne, tak hledí jak vyorané myši a zacpávají si uši.
Myslím, že první by si měl člověk ujasnit, jestli je schopen se smířit s pravdou, ať už je jakákoliv a ne jen s pravdou, která by vyhovovala jemu a jeho osobním pohnutkám.
Je to tak - prostě si lidi zvykli nalhávat něco jeden druhému. Ale proč? Někdy mám pocit, že je potřeba se do toho člověka taky pěkně obout a říct mu: "Čum na realitu a přestaň si už něco nalhávat."
Proč člověk, který vám řekne svůj názor - ať už je sebekrutější - musí být ve vašich očích špatný? Jednou si stěžujete, že vám nikdo neřekne nic upřímně a realisticky. A když vám to pak někdo řekne, tak fňukáte, že to není to, co jste chtěli slyšet a že to není a ani nemůže být pravda, protože je to podle vás prostě jinak.
Člověk by se tady na tom světě mohl zbláznit.
Ale za svými názory si stojím - můžu se omluvit za příkrost a způsob podání, ale nikdy ne za to, co si myslím. Kdybych se totiž omlouvala za to, co jsem řekla - co bylo v mé vlastní hlavě - tak bys shazovala sama sebe.
A neříkám, že můj názor musí být prostě nejlepší nebo správný, ale je můj.. A nikdy mi ho nevezme jen proto, že se mu prostě nehodí do krámu..
A je rozdíl s někým diskutovat o jeho názoru a mezi tím, když někomu jeho názor vymlouváte..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | Web | 30. listopadu 2008 v 19:01 | Reagovat

Souhlas...

2 jirka jirka | Web | 27. června 2009 v 22:53 | Reagovat

Souhlasím. Z pravdy se člověk může osypat a hlavně mít nepřátele. Nevím taky co se to s ostatníma děje, ale je to tak, že na programu je stálé obelhávání aby jeden zblbnul druhého, nejde o pravdu ale blamáž,fikci, někdo si něco vymyslí a to je ta pravda. Takže pravd máme vždy několik a potom začíná to třídění, co je pravděpodobnější a co ne. Zabývá se někdo fakty? Málokdo. V dnešní době hraje prim blamáž

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama