"Nemoc, Šílenství, Smrt, to jsou andělé, kteří bděli nad mojí kolébkou a provázeli mě po celý život"

Tarja Turunen - 11.05.2008

12. května 2008 v 18:07 | Charlizee |  Vykládání o..
I♥U Tarja

Tak dlouho očekávaný koncert je za námi. Vážně se mi ani nechce věřit, že už je to pryč. Přišlo mi, že to bylo strašně krátké. Ale bolavé záda to jistí, takže zas tak krátké to nebylo. Takže musím vytrénovat zádové svalstvo. Ale zpět k věci :)
Koncert byl hlášen na osm, takže jsme vyráželi kolem sedmé. Eliščini rodiče nás vzali autem. Jako docela problém s parkováním, na to, že Zlínem neprojelo téměř žádné auto. Tam sviňáci byli nachystaní už předem. To je jasné.
Ale tak nakonec jsme se k hale dostali. Cestu popisovat nebudu, pze mě naštvala jedna dilina, co měla triko, co jsem si chtěla koupit já - mrcha :D Ale jinak normálka - první jsme obešli stánky. Samozřejmě jsem si nic nekoupila. Původní záměr sice byl, utratit nějaké peníze, ale trička se mi nelíbily a nášivky jsem tam nějak tak nepostřehla. Ale mega moc mě tam dostaly vypalované kachličky s logama kapel a přední strany obalů a tak. No prostě paráda.
Před vchodem jsme naštěstí potkali Alíka. Ten se k nám přidal, pak se zase ztratil a pak si nás zase našel, ale paráda :D Taky pár známých. Jsem využila příležitost a popřála Lukinovi k narozeninám. Den předtím slavil dvacet. Jsem na to trochu zapomněla, že je nějaká kalba :D
A tak dostali jsme se konečně dovnitř. Prošli si to tam všechno a nastal problém s mým foťákem. Jakože fakt nevím, co se to stalo, ale fotilo se nám (jako mě a mému růžovému broučkovi) trochu divně, takže většina fotek je mázlých. Ale tak to neva. Nakonec mi to pošteloval Alík, díky jemu za to. Pak už zbytek byl nejspíš způsoben mýma nešikovnýma prackama :D
No nebudu popisovat naši záchodovou revue, zúčastnění určitě vědí, aneb: "Už je za první zatáčkou." :D To fakt néé.
No a pak to přišlo. První halu rozduněl Doug Wimbishem s Mikem Terranou, Maxem Siljou a Alex Scholppe. No přiznám se, že to bylo docela zvláštní a těžko se to dá popsat. Spíš instrumentál s trochou rapu. Ale nějak extra jsem to nevnímala. V každém případě v té době nás Alík protlačil do sedmé řady. Mi tam našel krásné místečko, odkud jsem fakt skvěle viděla.
No po téhle trojce přišli na řadu Interitus. Popravdě předem jsem nevěděla, co od nich tak asi čekat. Ale předčili mé obavy. Byli skvělí. Vážně se mi líbili. A ten mladý houslista - no pěkný to kousek :D Ale parádní byla ta jejich.. No dá se říct ohnivá a pyrotechnická show. Jakože v hale bylo pak docela vedro. A jejich kytarista si tam chudák asi popálil trochu ruku, ne? Jakože on že poleze dopředu a najednou mu to tam začala prskat. Ale smál se, tak to asi moc nebolelo :D
No. Tak Interitus sice byli skvělí, ale postupem času mě to trochu nebavilo. Spíš jsem stála o Tarju než skvělý symfonický metal. A což. Skončili před půl desátou a začali balit. No však jistě. Jsme museli čekat jak ti hňupíci do desíti, než se naše madame uráčila dopravit na pódium. Jakože, ne že by mi vadilo čekání. Ale vadí mi čekání mezi tolika lidmi, v takovém vzduchu a ještě k tomu mě rozbolely záda. Takže jsem si asi moc neviděla do huby ohledně přívlastků na Tarjinu osobu. Akorát nevím, jestli jsem své názory prezentovala i nahlas.
Ať to bylo jak chce, přesně v deset se rozeznělo intro a já ji konečně spatřila. Tak čekala na schůdkách, než přijde její chvíle. No a pak to přišlo. Ale těžko se popisuje co.
Přiznám se, album mě zdaleka nenadchlo tak, jako jiné, přesto je velmi kvalitní. Co se týče koncertu - album se s ním nedá srovnávat. Tolik energie a prostě všeho jsem už dlouho nezažila. Bylo vidět, že je Tarja vděčná za každého fanouška, který ji přišel podpořit. Na rychlé písničky jsme samozřejmě pařili, na ty pomalejší přišla na řadu nostalgie a taky foťák.
Co se týče repertoáru od Nightwish, tak to bylo Nemo a Wishmaster. Naprostá paráda, ale řekla bych, že na živo jí sedne víc její sólová tvorba. Mimo mísu si pak ještě střihla Phantom of the Opera s jejím bratrem. No prostě bomba. Ten poslední nejvyšší tón. Jen jsem čučela a slintala.
Postupem času jsem se nevím jak dostala ze sedmé až do druhé řady. Netuším, co se to stalo, já se ani nesnažila cpát dopředu, ale prostě jsem tam byla. Viděla jsem nádherně (pze přede mnou se o zábranu opíraly jenom holky). Prostě musím říct, že Tarja je prostě nádherná. Sice toho si mohl všimnout každý z fotek a tak. Ale známe upravování počítačem a tak. Ale ona je tak přirozeně krásná. A její úsměv.. No to je pohlazení na duši doplňující její zpěv.
Stejně mi přišlo, že konec přišel strašně rychle. Ani jsem si pořádně nestihla prohlídnout Douga :( A takový to bylo šikovný týpek. Ani jeho pořádnou fotku nemám :D Taky mi přišla fajn klávesistka Maria. Ta dělala Tarji doprovodný vokál a že jí to šlo fakt suprově. No a co se týče Mika, tak toho sice moc nemusím, ale hrál dobře. Stejně jako zbytek kapely, který měl vskutku široký výběr nástrojů, stejně jako Tarja výběr mikrofonů a oblečení. Jen poznámečka - za celý koncert se převlíkla asi pětkrát :D
A tak nakonec přišel konec. Závěrečná děkovačka. Tarja mi připadala vcelku dojatá. Pořád jen děkovala a klaněla se. Nakonec to dali dohromady s kapelou, závěrečná úklona a pak přišla pomyslná třešnička na dortu - rozhazování paliček.
A Mike byl té lásky, že dvě hodil směrem k nám. A jedna byla moje :D Prostě naprosto skvělé. Palička Mika Terrany z koncertu Tarji Turunen. Takovou památkou bych nikdy nepohrdla. Jsem fakt nemohla uvěřit, že je moje, že je skutečně moje :D
No a celkově vzato - kdybych to měla ohodnotit, tak tenhle koncert dostane deset z deseti ♥ Celkově vzato ve mně večer zanechal úžasné vzpomínky a pocity k nezaplacení. Prostě všechny starosti a tak.. To všechno bylo pryč.. A tak by to mělo být při každém koncertě :) Je vidět, že Tarja je umělkyní od srdce..
Co se týče fotek - jak jsem řekla - většina z nich je mázlá, tak ale aspoň něco :)
klikni pro další fotku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elis elis | 12. května 2008 v 18:36 | Reagovat

byla to naprostá paráda :)

ja ani nemám slov to se prostě nedá vyjádřit......

snad nás brzo poctí znova svou návštěvou :)

2 Sendy Sendy | Web | 15. května 2008 v 21:48 | Reagovat

:D hoj

četla jsem tvůj koment u janee, tak si řikám, že ti dám vědět, kde válku dvojčat najdeš :D

zatim ji najdeš na my-double-world.blog.cz, ale ten popravdě končí taky, takže ji tam budeš muset najít v archivu

upozornuju, že dopsaná ae neni zatim a ani ji ted momentálně nepíšu :D

3 infant infant | E-mail | Web | 26. května 2008 v 22:18 | Reagovat

Páni.. ty máš paličku? Vyfoť jí... chci jí vidět!!! Taky sem byl na tom koncertě. Úplná paráda... no ale to víš.

4 Andy Andy | 1. června 2008 v 10:49 | Reagovat

To muselo byt fakt skvělý, škoda, že jsem z Prahy, jinak by mě tam rodiče asi i pustili...

5 Charlizee Charlizee | Web | 1. června 2008 v 21:54 | Reagovat

jop.. ale tak zase to máš dobrý - vy jste měli v Praze NW a my ve Zlíně Tarju.. taky lituju, že kluci nepřijeli raději sem.. ale co se dá dělat..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama