"Nemoc, Šílenství, Smrt, to jsou andělé, kteří bděli nad mojí kolébkou a provázeli mě po celý život"

Dealerka XI

28. listopadu 2006 v 21:58 | Charlizee |  © Dealerka
No tak v tomhle díle se Tom... ale raději si to přečtěte :)

TOM
Čekám na Beky před školou. Docela se mi ulevilo, že mi odpustila. Na to co mi řekla jsem ale myslel celý den. Cítím se mizerně, snad se to časem spraví.
"Ahoj Tome." Pozdraví a letmo mě políbí na tvář. "Půjdeme ke mně ne?" přikývnu. A vydáme se na cestu.
"Hele půjčil jsem si ten Sofiin svět." -"A co ty na to?" -" Zajímavá knížka. Ještě jsem to teda nedočetl do konce. Hele kdo jí ty dopisy posílá?" -"No to ti teda nepovím." Vysměje se mi a posadí se na postel a já vedle ní. -"A nemáš nějaký další typ na dobrou knížku?" -"No teď žádný typ nemám, ale až mě něco napadne rozhodně ti řeknu." Usměje se. "Nemáš žízeň?" -"Jo něco k pití bych si dal." Přikývnu a ona odejde.
Vstanu a jdu k oknu. Opřu se o stůl a omylem se položím dlaň na nějaký pytlík. Zvednu ruku. No to snad nemyslí vážně. Hledím jako blázen. V tom pytlíku jsou přášky - dva. Ale nejsou to obyčejné prášky. Na rubu jsou delfínci. To je snad extáze nebo co? Vždyť mi říkala, že drogy nebere. Co má tohle znamenat!
"Tak tady to máš…." Přiřítí se Beky do pokoje a zasekne se, když vidí, že se koukám na ten sáček. "Pro tohle máš taky vysvětlení?" dívá se na mě mírně provinile. "Asi by sis ho zasloužil." -"Taky myslím." Sakra to je jak naschvál. Jeden průšvih za průšvihem. Prosím ať to nic není.
"Ty éčka jsou moje." Kurva! "Teda vlastně mýho šéfa. No víš. Já jsem dealerka." No do prdele. "To jako fakt?" -"Viděl jsi mě snad někdy sjetou?" teprve teď mi to do sebe zapadá. Vždycky má v klubu práci. Ten první večer jak se tam na ni všichni lepili a já netušil proč. To že dřív brala drogy a teď už ne. Provinile na ni kouknu. Jak jsem si mohl já blázen myslet, že by mi lhala. Obejmu ji. "Promiň." -"Ty mi promiň, měla jsem ti to říct sama. Neměl jsi se to dozvědět takhle."
Nastává to trapný ticho. Nevím, co bych jí měl asi tak říct. Že mi nevadí, že jinejm prodává drogy? Tím si nejsem zas tak jistej. Nikdy jsem nad tím neuvažoval, jestli bych proti takovým lidem něco měl. Jenže já jí mám rád. Přece nebudu někým takovým opovrhovat jen proto, co dělá. Určitě má nějaký důvod! Sakra proč je jenom tak uzavřená do sebe? Uvědomuju si, že o ní prakticky nic nevím.
"A je ještě něco, co by jsi mi o sobě ráda pověděla?" zeptám se klidně, nechci aby si myslela, že jí snad nějak opovrhuju nebo k něčemu nutím.
BEKY
Znáte ten pocit, když jdete po tmě dolů po schodech a myslíte si, že už jste dole, jenže je tam ještě jeden schod a vy vykročíte do prázdna? Jak padáte těch deset centimetrů vzduchem a všechno se ve vás pohne? Ten chvilkový strach z neznáma? Tak podobný pocit mám právě teď, když Tom našel ty pilulky extáze, který jsem včera nestihla prodat.
Ten jeho výraz, jako by ho někdo podrazil. Takhle se to přece neměl dozvědět. Určitě si teď myslí, že jsem mu kecela, když se mě ptal, jestli beru drogy. Jak jsem do prdele mohla být tak nezodpovědná a nechat je jen tak povalovat na stole!
"A je ještě něco, co by jsi mi o sobě ráda pověděla?" zeptá se mě s klidem. Jistě, že bych o sobě měla co povídat. No však si asi dovedete představit. Ale jak bych mu tohle všechno měla říct? Že když mi byly čtyři zneužil mě jakejsi rumunec, kterýho jsem ve svých čtrnácti podřízla kapesním nožem. Že moje matka a její kámoška makají na dálnici jako protřídní zboží pro hnusný nadržený řidiče. Že můj šéf je ruskej mafián. Kdo by se s tímhle chtěl chlubit?
"Myslím, že už ani ne." Odpovím se sklopenou hlavou. Nerada mu lžu, ale tohle mu o sobě říct nemůžu. Už by se se mnou nejspíš nikdy nechtěl vidět a jen ta myšlenka mě dohání k slzám. Kurva snad tady před ním nebudu brečet.
Konejšivě chytne moji hlavu do svých dlaní a když vidí, že se mi lesknou oči neskrývá své překvapení. Pohladí mě po tváři. Na takové jemnosti nejsem zvyklá. Připadám si, jako pes, kterého si nějaká rodina vyhlídla v útulku. Celý život strádání předčí těch pár minut náklonosti.
text: © Charlizee
pict: © MichelRajkovic
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama