"Nemoc, Šílenství, Smrt, to jsou andělé, kteří bděli nad mojí kolébkou a provázeli mě po celý život"

Dealerka IV

19. listopadu 2006 v 18:57 | Charlizee |  © Dealerka
Takže další dílek :)

TOM
Rozhlídnu se po klubu. Říkala, že tady dnes bude, tak kde je? Kouknu na Olafa, taky se rozhlíží kolem sebe.
"Hele Olafe." -"Hm!" ozve se rozčarovaně. "Co je ta Beky zač?" -"Nevím. Zeptej se jí na to sám." -"No to bych rád, ale nikde ji tady nevidím." -"Tak seš asi slepej." Zvrčí a jde pryč… no tak promiň kámo!
"No ahoj." Šeptne mi někdo do ucha. Má příjemný ledový dech. "Ahoj." Řeknu s úlevou. Je tady. "Hele ještě mám práci, takže potom příjdu ju." Letmo mě políbí na tvář a už ji jen vidím jak mizí v davu směrem k tomu průchodu do tý hnusný místnosti.
"Dostal jsi košem?" řekne Bill s colou v ruce a přisedne si ke mně. "Tak napůl." Řeknu s úsměvem.
BILL
Ta holka co se líbí Tomovi se vůbec nelíbí mně. Je to hlavně tím, v jakém ji potkal klubu. Nevypadá vyloženě jako feťačka, jak si myslí Tom (a dokonce ho podezřívám, že se jí na to dnes chce zeptat!), ale rozhodně mi vadí, že Olaf o ní řekl, že se tady vyzná. Kdoví, co tu vede za kšefty! Už jednou jsem zachraňoval Tomovi zadek, když ho jeho bývalá podváděla. Ještě, že neví, že jsem to zařídil já.
RETRO: BILL
Tak a je pryč. Dnes má v plánu vyspat se s Inkem. Proč jsem takovej slaboch, že jsem mu to neřekl? Snad proto, abych mu to nezkazil? Vždyť když se to dozví po TOM, bude ho to mrzet ještě víc. Tohle té mrše zarazím.
Sedí si jen tak s kámoškou v parku. Jdu k nim přez trávník za keřem, takže mě nemůžou vidět, ale já je jo.
"Tom je v pohodě, ale je to ještě takový trdýlko. To Filip je úplně něco jiného." Řekne Inken zasněně. No vida, tohle téma si nemohly vybrat líp v mé přítomnosti.
"Hele a ty jsi Toma s Filipem podvedla?" -"No jenom jsme se u něj mazlili, ale nic víc." Tohle mi stačí.
"Rád… bych s tebou mluvil." Vystoupím váhavě z poza keře. Hledí na mě s otevřenou pusou. Ta její kámoška nahodí ksicht člověka přistiženého při činu a nechá nás osamotě.
"Hele Bille…" -"Žádný hele Bille! Podvádíš mýho bráchu!" -"Nepod…" -"Můžeš mi to vysvětlit?!" -"Proč zrovna tobě?" -"No třeba pak Tomovi neřeknu, že mu věšíš bulíky na nos, když budeš mít pádné argumenty." Zamyšleně se na mě podívá.
"Hele Bille já si jen chtěla být jistá. Nechtěla jsem Toma podvádět." -"Tak se s ním rozejdi." -"S Filipem?" -"S Tomem." Nechápavě ne mě hledí. Tohle nečekala.
"Ale.." -"No tak s Filipem… jednoho z nich si vyber, ale netahej Toma za nos." -"A co mu mám podle tebe jako říct!" -"Určitě máš nějakej důvod, proč sis našla bokovku." S těmi slovy odcházím domů.
BEKY
Zaklepu u Igora na dveře. Rozsvítí se zelené světlo a já vejdu. Sedí na židli. Sluneční brýle a sklenička s vodkou nemůžou chybět. Igor je můj šéf a vůbec majitel tohohle klubu. Taky pěkný mafián. Pokyne mi a já si sednu naproti němu na židli.
"Dnes jich bude dvanáct. Doufám, že ti to nevadí." Řekne se silným ruským přízvukem. Sklopím hlavu. Ještě jsem přece chtěla jít za Tomem. Doufám, že dnes aspoň bude zájem, abych to měla rychle za sebou.
"Výborně. Tady to máš." Podá mi malý pytlíček s pilulkama extáze. Já mu na oplátku dám prachy ze včerejška. "Hodná holka." Zvednu se k odchodu. "Kdo je ten kluk s těma dredama?" zeptá se přísně. "Neznám ho moc dobře. Olaf je sem přivedl." -"Fajn. Můžeš jít."
Bleskově vystřelím z kanclu… Kdo zase žaloval! Přeskočím těch pár ubožáků a valím co nejdřív prodat zboží.
text: © Charlizee
pict: © drayan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama